11 Mayıs 2016

Teşekkür Yazısı

Herkese merhaba, bildiğiniz üzere geliştirmekte olduğumuz yeni uygulamamızın her yerde haberleri yapıldı. Canlı yayınlardan tutun, gazetelere kadar bir çok yerde sizlerle buluştum. Yüzlerce yeni insanla tanıştım. Elimden geldiğince herkese cevap vermeye çalışıp tebriklerini karşılıksız bırakmamak için saatlerimi ayırdım. Ama günlerdir unuttuğum bir şey olduğunu fark ettim. Yanımda olan insanlara ufakta olsa teşekkürlerimi iletmedim. Bunu benim deneyimsizliğime verin ilk defa böyle bir şey başıma geliyor ve kamera karşısında kelimeler inanın bir birine giriyor. Ne diyeceğinizi şaşırıyorsunuz. İşte bende bu konuda kendimi affettirmek adına biraz hayat hikayemden bahsederek yanımda olan tüm aileme, arkadaşlarıma, dostlarıma, öğretmenlerime teşekkür etmek istiyorum.

Öncelikle her yerde söylediğim gibi 13 yaşımdan bu yana bilişim sektöründe yer edinmeye çalışıyorum. Bir çok proje ile karşınıza çıktım. Bir çok insan arkamda durdu. Bunların en başında ailem geliyor. Annem, babam, dedem, dayım, yengem, teyzem, kuzenlerim, büyük annelerim, halalarım ve diğer tüm akrabalarım inanın hep yanımda oldular. Biliyorduk senin böyle bir konuma geleceğini diyip duruyorlar. Ama bu konuma tek başıma değil onların destekleriyle geldim. Hepsine saygım, sevgim sonsuz onların bana katkısı olmasa şuan belkide bilişim sektöründe olmayacaktım. Bunun dışında bir diğer ailem öğretmenlerim sürekli destekçi oldular bu yaşıma kadar 3 farklı okulda bulundum ve hepsi ile kocaman bir aile gibiydik. Hocailyas ilköğretim okuluna ara sıra elimden geldiğince uğramaya devam ediyorum hatta. Sevgili öğretmenlerimin beni büyüten insanların mutluluğu benim için önemli ve benim için emek harcayan insanları inanın unutmamak için elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum. Sınıf öğretmenim Emin hocam’dan tutun Esin, Yasemin, Murat, Emel hocalarımdan diğer hocalarıma kadar hepsine çok değer veriyorum. Elimden geldiğince iletişimde olduğum hocalarım beni ellerinde büyüttüler desem yanlış olmaz. İyi ki yanımda oldurlar iyi ki hayatımda önemli yerlere sahipler.

Eee biraz daha büyüdük lise hayatına ilk adımı attım. 9. sınıfta tökezlemiş olsamda hocalarımla aramı iyi tutmayı hep bilen birisi olmuşumdur. Yine orda tanıştığım Müjdehan, İzzet, Can, Berfin, Gökhan, Ezo, Asuman, Halit hocalarım bana yol göstermek adına hep yanımda oldurlar beni alanımda daha başarılı olabilmem için iş hayatında ilerlediğim yolda daha iyi bir yol izleyebilmem için hep yol gösterdiler. Hep destekçim oldular. Onlarında desteklerini asla unutmadım unutmayacağım. Uzun zaman beraber olduğum sevgili hocalarımın sayesinde güzel başarılar elde ettim bunlardan belkide en akılda kalıcıları Bursa Bilim Şenliğinde 1. olmam ya da Microsoft Türkiye ile bağlantılar kurmuş olmam. Ama bunları yaparken aralarından bir tanesi asıl destekçim oldu beraber projeler geliştirip sizlere sunmak için adımlar attık evet duyanlar duymuştur.. Müjdehan hocamdan bahsediyorum. Hep beraber olduk hep bir arada bulunduk. Kimi zaman annem, kimi zaman ablam, kimi zaman öğretmenim gibi oldu benim için işte bu yüzden ona çok daha fazla teşekkür ediyorum lütfen alınmayın. 🙂

3 yıl boyunca Nur Hayati’de bilişim bölümünü okuduktan sonra kendime yeni yollar çizmem gerektiğine inandım. Türkiye’nin saçma eğitim sistemine kendimi alıştırmam gerektiğine inandım ve üniversite sınavı için yeni bir okul arayışına girdim. Ama bu kararı vermeden önce kendimi bir iş hayatına sokmalıyım dedim ve şartlarımı buna göre belirlemek istedim. İşte bu konu hakkında Birgül (Yanıklar) hanım ile iletişime geçtim ve bana Türkticaret ofistelerinde bir kaç aylığına çalışma ortamı ayırabilir misiniz diye nacizane bir soru ile gittim. Sağolsunlar bana destek olmak adına ilgi alanıma uygun tasarım departmanında güzel bir yer ayırdılar. İşte bu süreçte tanıştığım insanlar bana o kadar güzel yol gösterdiler ki şuan sizlere daha iyi bir tasarım sunuyorsam ya da ilgi alanım bu yöndeyse büyük kısmı bu insanların destekleriyle oldu diyebilirim. Bu yüzden Türkticaret ekibinden Ali Şahin, Emrah Mizam, Sedat Birol, Emre Tekin, Birgül Yanıklar, Murat Beyhan ve Abdullah Çakmak abilerime, ablalarıma desteklerinden ötürü çok teşekkür ederim. Özellikle Ali ve Abdullah abimin teknik konularda desteği, Emrah abimin tasarım alanında özel olarak ilgilenmesinden ve Murat abimin markalaştırma konularında ki bilgilendirmelerinden dolayı onlara ayrıca teşekkür ederim.

Ve 2-3 aylık bir serüven sonunda özel bir okula geçerek üniversiteye iyi hazırlanmam gerektiğine inandım. Aileme bu konuyu dile getirdiğimde benim için en iyisi nasıl olacaksa öyle yapalım diyerek tüm desteklerini sağlamaya devam ettiler. Bende okul arayışına girdim ve yeni açılan küçük ama koca yürekli bir yuva buldum kendime Gökada ailesi.. Arkadaşlarım olsun, Öğretmenlerim olsun tek kelimeyle kusursuz iyi yürekli bir aile. Her beni gördüklerinde ablam, abimmiş gibi gelip sarılan süper bir aile. Bu okulda herkesin ismini tek tek yazsam yeridir. Aslında isimler vermeden önce orda ki konumumdan bahsetmek istiyorum. Biraz komik gelebilir ama okulun en başarısız öğrencisi olduğum gerçeği vardı. Yani başarısız derken ilgim hep bilişim sektörüne kaydığı için dersleri pek takan bir öğrenci hiç olamadım ne yazık ki.. Bu yüzden okulda ilk başta garip karşılanıyordum. Ders çalış Sertan ders çalış o bu sonra arkadaşlarım, öğretmenlerim kabullendiler benim bilişim sektöründe başarılı olacağıma inandılar ve bu konuda tam destek olmaya başladılar. İşte bundan sonrası hep güzel ilerledi ve şuan ki duruma kadar gelmeyi başardım. Gelelim Gökada ailesinde özellikle teşekkür edeceğim o güzel insanlara.. Başta okul kurucumuz Necip hocama hemen ardından okul müdürümüz Yeşim hocama teşekkür ederim. Ve unutmadan geçemeyeceğim Yusuf, Yalçın, Emine, Gülsevil, Selin, Mehmet, Burcu, Sevcan, Evrim, Mustafa Murt, Mustafa Günaydın, Beste, Sümeyye, İlker, Pınar,  Tuğba, Cansu ve adını fırsat buldukça söylemek istediğim nice hocalarıma teşekkür ederim. Öyle insanlar ki bu Gökada ailesi sınav öncesi stres atmam için haftada iki üç kez arayan Emin hocamdan tutun. Her hafta bir kaç kez  arayan Yusuf hocamla, Yalçın hocama çok teşekkür ediyorum.

Yine atlamdan geçmeyeceğim Orçun Sünear, Seçkin Ozmutlu kısacası Sattas ailesi bana her daim destek oldu. Her daim azmime, çalışmalarıma güvendiler, destek oldular onların yeride benim için her daim ayrı olacak bunu böyle bilesiniz 🙂

Yazdığım bu teşekkür yazısına elimden geldiğince herkesi sığdırmak istiyorum ve bu yüzden buraya kadar sıkılmadan okuduysanız çok teşekkür ederim ve meraklanmayın çok az kaldı 🙂 .. Bilen bilir Bahçeşehir Üniversitesinin ApplyBau isimli uygulaması yetenekli öğrencileri burs karşılığında üniversitelerinde okumaları için imkan tanıyorlar. İşte bende Türkiye’nin kabullenmemekte ısrar ettiği bu harika sistemden tam burs kazandım. Tabi bu süreçte bana destek olan Güven, Şirin, Feyza, Gülay ve Turgay hocamlarıma ayrıca teşekkür ederim.

Ve en sona sakladığım güzel insanlardan bahsetmezsem olmaz. Ekip arkadaşlarımla, gerçek arkadaş dediklerim. Onların yeri çok ama çok ayrı bu yolda karşılıksız hep destek olan kocaman bir dostluk.. Nurseda, Berkay, Fatih Abi, Ali, Sedat, İlayda, Beyza, Okan, Begüm.. Evet bu ismini saydıklarımı her zaman her daim etrafımda görmeniz çok muhtemel çünkü onlar benim en değerli dostlarım. Hep beraberiz biz.. Okan deseniz 10. sınıftan beri.. Beyza ve Begüm deseniz 11. sınıftan beri.. Berkay, Ali, Fatih abide bu yıl başlarından beri benimleler.. Gökada ailesinde en değerli arkadaşım İlayda’da bi o kadar değerli.. O olmasa muhtemelen Bahçeşehirden gerekli bursu alabilmem için taban puanı kazanamazdım. Sedat’ı çoğunuz bilir AmatorMusic gibi güzel bir oluşum için çabalıyoruz beraber. Bana desteğini esirgemeyen yakın dostum. Yine Okan, Begüm ve Beyza’nın desteklerinide gözden çıkaramam her zaman her daim yanımdalar. Diğer ekip arkadaşlarımla ile şuan yoğun bir çalışma içerisindeyiz sizlere ve ülkem için güzel bir girişim olması için çalışmalarımıza tam gaz devam ediyoruz.

Uzun lafın kısası hayatımda herkesin yeri çok ayrı. Elimden geldiğince doğru bir insan olmaya çalışıyorum. Sizlerin mutluluğu benim mutluluğum.. İyi ki varsınız. Unuttuğum veya söylemek için kitap yazmam gereken insanlar her zaman hayatımda olacaklar kimse alınmasın herkesin yeri çok ayrı.. Herkese tek tek teşekkür ederim..ETİKETLER

  • Ali Şahin Özçelik

    Başarılarının devamını diliyorum Sertan.
    Seni güzel yerlerde göreceğimizden eminim.