4 Şubat 2017

Getir Tasarım Yarışması

Merhaba arkadaşlar, 2 gün sürecek Getir & BiTaksi tasarım yarışmasının ilk gününü bitirdik. Sizlerle neler yaptığımızı ve ortamın nasıl olduğunu paylaşmak istedim. Öncelikle şunu belirteyim öyle bir ortam vardı ki saatlerce oturup uzun zamandır yapamadığımı yaptım sadece yemek arası vererek uzun saatler bilgisayar başında kalabildim. Normalde evde, iş yerinde olsun sürekli ayağa kalkar sık sık ara veririm. Çünkü odaklanma problemi ve hiperaktiflik beni oturmaktan alı koyuyor. Ancak yarışma olunca iş insanların harıl harıl bişeyler tasarladığını görünce sizde duramıyor ve bir şeyler çizmeye başlıyorsunuz.

Yarışmaya gelecek olursak bugün bizlere 2 tane brief verdiler. 1. si Getir uygulamasının temel 2 sayfasını yeniden tasarlamamızı istediler. Arada dışarı çıkıp keyifli sohbetler ettik. Bolca içecek ve yemek yedik ettik. En sonunda 1. görevin sonuna geldik herkes çalışmalarını gönderdi. Baya güzel çalışmalar olduğunu söylemeden edemeyeceğim ve yarışmaya katılan kadın sayısı gözlerimi yaşarttı diyebilirim. Şimdi çıkıp demeyin bana kadın tasarımcı çok. Evet azımsanmayacak kadar çok olabilirler ancak bu tür etkinliklere katılmaları garibime gitti diyebilirim. Her neyse asıl konuya dönecek olursam yaptığım çalışmada Getir uygulamasını nasıl daha modern hale getirebilirim ve ekranın her yerine dağılmış dakika, siparişlerim, adres bilgilerini nasıl bir araya getirir ve kullanıcıya daha iyi bir deneyim sağlayabilirim bunu düşündüm ve bunun üzerine bir çalışma yürüttüm.

Getir Pop-up ekranı

 

Hemen ardından 2. briefleri verdiler. Bu briefte ise istedikleri Getir & BiTaksi için sosyal medya veya uygulama içine ürün tanıtımı yapmamızı istediler. Ben uygulama içerisine tanıtım sayfası tasarladım ve saatler 19:30’u gösterdiğinde son çalışmalarımızıda gönderip ofisten ayrıldık. Yarın 2. ve yarışmanın son günü bakalım kimler ödül alacak ya da kim bilir, iş teklifi de yapacaklarını açık açık söylüyorlar bakalım yarın bizi nasıl bir gün bekliyor.

Ayrıca arkadaşlar belirtmek isterim ki yarışmaya katılanların yaş ortalaması 23-35 yaş arası. Ben bildiğiniz üzere 19 yaşındayım ve tasarım üzerine hiç bir eğitim almadım tamamen profesyonel kişilerin çalışmalarını takip ederek edindiğim bilgiler ile bu yarışmaya katıldım. Sonuç her ne olursa olsun böylesine güzel bir organizasyonda yer almak beni çok mutlu etti. Getir & BiTaksi ailesine teşekkürler. Umarım yaptığım çalışmaları beğenirler 🙂

Getir için yaptığım çalışmalara sizde yakından göz atmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.ETİKETLER